קטיף עצמי ברמת הגולן

רמת הגולן היא לא רק אחד האזורים המקסימים ביותר בישראל מבחינת מסלולי טיול, נופים ויחידות אירוח. זהו חבל ארץ אשר עשיר בפעילות חקלאית. למעשה, במרבית יישובי הגולן, עיקר פרנסתם של התושבים מבוססת גם היום על חקלאות. ישנם 27 יישובים חקלאיים ברמת הגולן והאזור מגוון מאד מבחינת גידולים ומטעים. גיוון זה נובע הן בעקבות השוני הרב בגבהים לאורך רמת הגולן, והן בגין יתרונותיה היחסיים של הרמה תודות לתנאי אקלים, לחות נמוכה, כמות משקעים גבוהה וכמובן – אדמת בזלת פורייה. ברמת הגולן, החיבור בין נופש וחקלאות הוא לא פחות מעניין של מה בכך. 

אם אתם מחפשים קטיף עצמי בגולן, תוכלו למצוא שלל אתרים המעניקים לכם את חוויית האיכרים במלוא עוצמתה. ובכן, למה אתם מחכים? הפשילו את השרוולים, העמיסו את הילדים, וצאו לחוויה חקלאית אמיתית. במסגרת האתרים השונים אשר מציעים קטיף עצמי בגולן, תוכלו להתרשם כי לא מדובר אך ורק בפעילות במטעים. 

במרבית האתרים, תעמודנה לרשותכם גם אטרקציות מדליקות נוספות כגון נסיעה על כלי משק, אפשרות לטפס על טרקטורים אמיתיים, הדרכות, סדנאות לילדים, שולחנות פיקניק, מתחמי ישיבה מוצלים, הפעלות מיוחדות בחגים ועוד. מיותר לציין כי אתם יכולים לרכוש בתום "העבודה" את השלל אשר קטפתם. כעת, תוכלו לחזור הבית (או לצימר) ולהכין לעצמכם מטעמים מפרי עמלכם. 

בין סוגי הקטיף השונים ברמת הגולן בולט במיוחד הדובדבן. ואכן, קטיף דובדבנים בגולן הוא ללא ספק האטרקציה החקלאית המפורסמת ביותר ברמה. עם זאת, חשוב לציין כי קטיף עצמי בגולן זה לא רק דובדבנים. מלבד קטיף דובדבנים בצפון, ניתן למצוא בגולן גם אתרים המציעים קטיף עצמי של פירות נוספים כגון פירות יער, תפוחים, ענבים, אגסים, פטל, תאנים, אוכמניות ועוד.