קטיף עצמי בצפון

קטיף עצמי בצפון הוא אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בישראל. מדי שנה, אלפי ישראלים מפשילים שרוולים ויוצאים אל הפרדס, השדה או החממה. קטיף עצמי הוא חוויה מקסימה הטומנת בחובה מגוון יתרונות. ראשית, וחשוב מכל, זוהי אטרקציה קולינארית בצפון המחברת את כל המשתתפים. ואכן, קטיף עצמי יכול להתאים באופן נהדר גם למשפחות, קבוצות וזוגות. 
במסגרת הקטיף, תוכלו לשלוף היישר מהטבע פירות וירקות טריים בשיא העונה. כמו כן, לאחר שתבלו בשדה, תוכלו לקחת את השלל הביתה (או לצימר) ולהמשיך את האירוע עם ארוחה מפרי עמלכם. 
ארץ ישראל התברכה בשטחים חקלאיים מפוארים ובקרקעות מצוינות. במיוחד כאשר אנו מדברים על אזור הצפון הכולל בתוכו את הגליל, הגולן, הכנרת והעמקים. במרחבים הירוקים המדהימים הללו, מסתתרים שדות ופרדסים הממתינים לכם עם חוויית קטיף מיוחדת במינה. קטיף עצמי בצפון הוא אטרקציה ספורטיבית המאפשרת לכם לצאת לרגע מהפייסבוק והטוויטר ולהרגיש כמו חקלאיים וחלוצים אמיתיים. מצוידים בסלסלות קש מדליקות, תצאו לשדה ותקטפו מכל טוב. בניגוד לאטרקציות אחרות בצפון, קטיף עצמי בגולן ובגליל הוא אירוע משפחתי שבו לוקחים חלק גם הקטנים וגם הגדולים. מיותר לציין כי מדובר באטרקציה בלב הנוף היפה ביותר בישראל אשר רלבנטית מאד גם עבור קבוצות. מדי שנה, האתרים השונים מארחים גם אירועים של קטיף עצמי לקבוצות (ימי גיבוש, חוגים, קייטנות ועוד). המגע הישיר עם הטבע, ובמיוחד עם הפירות העסיסיים בשיא העונה, הופך את הקטיף העצמי בצפון לדרך נפלאה לבלות בגליל ובגולן. במרבית האתרים אשר מציעים קטיף עצמי בצפון תמצאו גם מגוון אטרקציות נוספות במתחם עצמו. לדוגמא, הסברים מרתקים אודות הפירות והחקלאות, סדנאות לילדים בשילוב טבע ובעלי חיים, מתחמי דשא לפיקניק משפחתי (אל תשכחו שהחקלאי תמיד צועד על קיבתו), מפגש עם כלי משק מיוחדים במינם ועוד.

קטיף עצמי בצפון – מה אפשר לקטוף?

קטיף עצמי בצפון הוא למעשה שם קוד למגוון רחב של פעילויות המתקיימות לאורך השנה בגליל, בגולן, באזור חיפה, ליד הכנרת וברחבי העמקים. לשמחתנו, העושר החקלאי הססגוני של צפון הארץ מציע עבורנו קטיף עצמי כמעט בכל עונה בשנה. אין ספק כי קטיף דובדבנים בצפון (בעיקר קטיף דובדבנים בגולן או קטיף דובדבנים בגליל) תמיד נמצא בראש הרשימה. חשוב להדגיש כי לצד הדובדבנים הפופולאריים, קטיף עצמי בצפון יכול לכלול גם פירות נוספים (וכן ירקות, תבלינים ופרחים). לדוגמא, תאנים, ענבים, אגסים, ליצ'י, תפוחים, אוכמניות, פירות יער ועוד. אתרי קטיף עצמי בצפון מגישים לכם את הטבע במלוא הדרו, באזור הירוק ביותר בישראל. בין השדות הוותיקים של המושבים והקיבוצים בצפון תוכלו לצאת לחוויה מיוחדת של קטיף ביחד עם הילדים ובני המשפחה. ואכן, קטיף עצמי לילדים הוא דרך נפלאה להכיר לקטנטנים את הטבע ממקור ראשון. כמו כן, תוכלו כמובן לחבר קטיף עצמי בצפון עם סיפורי מורשת אודות נפלאותיה של ההתיישבות החקלאית באזור זה במאה השנים האחרונות.

קטיף עצמי בצפון – איך מתכננים?

 כאשר אתם מתכננים קטיף עצמי בצפון, חשוב לשים לב למספר דגשים. דבר ראשון, בדקו היטב את העונה. כמו שכל חקלאי מתחיל בוודאי יודע, הקטיף תלוי בראש ובראשונה בעונות השנה. לדוגמא, קטיף תפוחים בצפון רלבנטי בעיקר באוגוסט, וקטיף דובדבנים בגולן נמצא בשיאו בחודשי מאי-יולי. לאחר שביררתם את העונה, עליכם לבחור יעד עבור קטיף עצמי בצפון. תשמחו לדעת כי במרבית האתרים תיהנו גם מפעילויות מדליקות נוספות. לדוגמא, הכנת ליקרים מהפירות (או יין מהענבים) ועוד.
בקיצור, מרכזי המבקרים המציעים קטיף עצמי בצפון הפכו זה מכבר להרבה יותר ממטעים בלבד. מומלץ כמובן לטייל בזמן הקטיף ברחבי המטע ולהתרשם מהיופי החקלאי המתפרץ. הקפידו גם להגיע עם בגדים מתאימים לקטיף (אפשר להשאיר בארון את שמלת הנשף והחולצה החדשה) וכן עם בגדים להחלפה. כדאי גם להגיע לאחר ארוחה קלילה וזאת משום שכמות אדירה של פירות "על הבוקר" איננה בהכרח התזונה הנכונה ביותר.