קטיף דובדבנים

איפה נמצאים אתרי קטיף דובדבנים?  מרבית אתרי קטיף הדובדבנים נמצאים כמובן בצפון ובמיוחד באזור הגולן. ואכן, הדובדבן נחשב ללא ספק לפרי הרשמי של הרמה. ישנם מגוון אתרי קטיף דובדבנים בצפון הפעילים גם במסגרת פירות נוספים כגון דומדמניות, אוכמניות, אגסים, ליצ'י, תפוחים ועוד. עם זאת, לא על הגולן לבדו! ישנם גם אתרי קטיף דובדבנים בגליל הממתינים לכם עם תוצרת חקלאית משובחת ונהדרת. תוכלו גם למצוא אתרי קטיף דובדבנים בגוש עציון.

קטיף דובדבנים הוא ללא ספק גולת הכותרת בענף הקטיף העצמי בישראל. ואכן, אתרי קטיף דובדבנים הפכו זה מכבר להרבה יותר מחוויה חקלאית בלבד. קטיף דובדבנים עצמי הוא אחת האטרקציות המיוחדות וזאת משום שהוא משלב עבורכם חקלאות, מורשת, היסטוריה, ספורטיביות וכמובן – דובדבנים טריים ועסיסיים. לא, אתם לא צריכים בסוף הקטיף להמתין בתחנת האוטובוס הקרובה עם סלסלת דובדבנים אדמדמים. תוכלו פשוט לקחת את השלל (מה שלא נכנס לפה במהלך ה"עבודה") ולהרכיב ממנו עוגה נהדרת, ריבה או סלט ירוק וכפרי.

כיום, פועלים בישראל מגוון אתרי קטיף דובדבנים. החל מאתרים צפוניים המציעים קטיף דובדבנים בגולן או בגליל, וכלה באתרי קטיף דובדבנים בגוש עציון. הדובדבן הוא פרי נהדר עבור קטיף עצמי וזאת משום שהוא בולט בצבעו וקטיפתו קלה ופשוטה. כמו כן, עץ הדובדבן איננו גבוה במיוחד ועל כן קטיף דובדבנים מתאים גם לילדים קטנים. בשנים האחרונות, חלה התפתחות מדהימה באתרים המציעים קטיף דובדבנים עצמי. כעת, לא מדובר רק בקטיף בלבד. כמעט בכל האתרים תיהנו גם מפעילויות נוספת כגון פינות חי, מתחמים משפחתיים עם דשא ושולחנות פיקניק, הדרכות מרתקות אודות הפרי והחקלאות בישראל, סדנאות לילדים ועוד. בקיצור, יום של קטיף דובדבנים הוא יום נפלא לחבר טבע עם חוויה בלתי נשכחת.

אם החלטתם לארגן לילדים קטיף דובדבנים בגולן, חשוב שתדעו כי הדובדבן הוא פרי חמקמק שעונת הקטיף שלו קצרה במיוחד. למעשה, עונת קטיף הדובדבנים נמשך כשישה שבועות בלבד, בין החודשים מאי-יולי. אי לכך, מומלץ לבדוק היטב האם האתר פתוח לקטיף בטרם אתם עולים לצפון. כמו כן, כדאי להגיע לאתרי הקטיף מוקדם ככל האפשר. זהו שיאה של העונה החמה ולמרות שהקטיף נעשה בצל עצי הדובדבן, אין זה פשוט להיות בשדה במשך שעות ארוכות בחצות היום. זכרו, גם חקלאים אמיתיים לא קוטפים בעומסי חום.


אם אתם בעניין של פירות יער בלבד, ועונת הדובדבן הלכה חלפה לה (או שאינכם יכולים להגיע עד למרומי הגולן), תוכלו לקטוף גם את אחיו של הדובדבן – הפטל. אתרים המציעים קטיף פטל מפוזרים בכל הארץ. במידה ואתם בצפון ועונת הדובדבנים נגמרה, תוכלו ליהנות באתרי קטיף מפירות יער, תפוחים, אגסים, תאנים, ענבים ועוד. אל דאגה, גם כאן, תתלכלכו גם חקלאיים אמיתיים!